River Valley CC Invite

Saturday, September 12, 2009,   Nice Weather, Warm

full results at www.pttiming.com

 

 

 

Girls’ Varsity, 4k, 18 teams, 115 runners                 Boys’ Varsity, 5k, 18 teams, 116 runners

1st) Dodgeville, 82 pts                                                   1st) Madison LaFollette, 44 pts

13th) Whitewater, 326 pts                                            *No team score for Whitewater

 

Winner:  Taylor Hickey, Wis. Dells, 15:27                     Winner:  Abdou Seye, LaFollette, 16:09

WW Runners:                                                               WW Runners:

32) Geena Romani, 17:13                                             37) Ben Cipriano, 18:19

51) Kelsey Harms, 17:34                                              74) Nathan Cederberg, 19:21

66) Alyssa O’Donnell, 18:06                                      

77) Kristin Anderson, 18:22                                      

100) Cristina Ossers, 19:20

 

 

 

 

Girls’ JV, 4k, 14 teams, 180 runners                        Boys’ JV, 5k, 17 teams, 239 runners

1st)  Darlington, 47 pts                                                 1st) La Crosse Logan, 49 pts

*No team score for Whitewater                                    14) Whitewater, 421 pts

 

Winner: Alayna Husom, Dodgeville, 17:37                     Winner: Tyler Feltz, LaFollette, 17:57

WW Runners:                                                               WW Runners:

74) Caroleigh Perkins, 20:02                                         59) Sam Bardenwerper, 20:01

105) Emily Ganser, 21:04                                              157) Zach Adkinson, 22:38

176) Kristi Goodman, 27:47                                          162) Tyler Myszkewicz, 22:46

                                                                                     169) Joe Kraus, 23:00

                                                                                     177) Brian Furlano, 23:25

                                                                                     189) Brandon Korf, 23:42

                                                                                     193) Brian Halbach, 23:58

                                                                                      227) Benjamin Wastart, 26:46

 

 

 

 

Girls’ Middle School Race, 3k, 139 runners             Boys’ Middle School Race, 3k, 81 runners

Winner: Allie Fons, Franklin, 11:09                               Winner: Tyson Miehe, Darlington, 10:54

WW Runners:                                                               WW Runners:

12) Liz Mielke, 13:31                                                    3) Brett Harms, 11:21

19) Stephanie Brown, 13:53                                          19) Tony Cipriano, 12:30

22) Kassie Yeazel, 13:56



Back button   Back